Xbox Game Pass PC için EA Play servisi ertelendi

Xbox Game Pass ve EA Play

Microsoft’un abonelik sistemi üzerine kurulan oyun kütüphanesi olarak nitelendirilebilecek olan Xbox Game Pass ve EA Play geçen ay güçlerini birleştirerek oyunları tek bir platformdan sunmaya başlamıştı. Xbox Game Pass üzerinden sunulan oyunlar ilk olarak yalnızca konsollar için sunulmaya başlandı ve PC için de 15 Aralık 2020’den itibaren geleceği açılanmıştı fakat ne yazık ki bu gerçekleşmedi ve erteleme bilgisi paylaşıldı.

Dizi ve filmlerin sunulduğu abonelik servislerinin ardından aynı mantıkla çalışan oyun platformları bir bir kurulmaya başlandı. Envanterinde birçok oyun bulunan büyük oyun şirketleri kendi platformlarını kurarken, Microsoft’da Xbox Game Pass isimli platformu kurdu. Microsoft ilk olarak yalnızca Xbox oyunları sunarken, devamında PlayStation ve PC oyunlarını da sunmaya başladı.

Microsoft Xbox Game Pass ile Electronic Arts EA Play platformlarını Kasım ayında aynı çatı altında birleştirme kararı aldı. EA Play, Xbox Game Pass’e konsol oyunları için dahil oldu ve ardından PC oyunları için de açıklama yapılarak 15 Aralık’ta aktifleştirileceği bildirilmişti fakat malesef PC oyuncuları için üzücü bir haber geldi ve EA Play PC oyunları servisi ertelendi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada Xbox Game Pass platformunda EA Play PC oyunlarının önümüzdeki yıl içinde entegrasyonun tamamlanabileceği bildirildi ve net bir tarih paylaşılmadı. Neden ertelendiği de tam olarak izah edilmese de entegrasyonu tamamlamak için biraz daha zamana ihtiyaç duyulduğu açıklandı. Aynı zamanda Microsoft ekibi, Electronic Arts işbirliği ile mükemmel işler ortaya koyacaklarına inandıklarını belirtti. Sonuç olarak Xbox Game Pass PC oyuncuları EA Play oyunlarını oynayabilmek için biraz daha bekelemek zorunda kalacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir