VALORANT 2021 Şampiyonlar Turu

VALORANT 2021 Şampiyonlar Turu

Riot Games tarafından geliştirilen VALORANT oyunu, rekabetçi, 5’e 5 ve karakter tabanlı bir taktiksel nişancılık oyunu olarak tabir edilebilir. Yayınlanmasından kısa bir süre sonra büyük bir başarı yakalayarak tüm dünya çapında birçok oyuncuya ulaşmayı başaran oyun, e-spor ekipleri tarafından da tercih edilen bir oyun haline geldi.

Bu başarının da etkisiyle Riot Games 2021 yılı boyunca devam edecek olan VALORANT Şampiyonlar Turu‘nu duyurdu. Önümüzdeki yıl boyunca tüm dünyadan birçok oyuncunun katılacağı turnuvalar düzenlenecek ve yıl sonunda bir şampiyon belirlenecek.

VALORANT Şampiyonlar Turu Öncüler, Ustalar ve Şampiyonlar olmak üzere 3 farklı aşamada gerçekleşecek. İlk olarak takımlar turnuvaya kendi bölgelerinde yapılacak olan Öncüler etkinliklerinde yer alarak başlayacak ve ardından başarılı olan takımlar uluslararası Ustalar etkinliklerinde boy gösterecek. Daha sonrasında düzenlenecek 3 ayrı Ustalar etkinliğinde en fazla puanı toplayarak en iyi performansı sağlayan takımlar Şampiyonlar etkinliğinde yarışabilecek. Son aşamaya gelindiğinde, en iyi performansı gösteren 16 takım küresel şampiyon olmak için yarışacak.

Daha önce, Haziran 2020’de sektörün en bilinir 20’den fazla etkinlik organizatörleriyle yaptığı iş birliğiyle VALORANT Ignition Series ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Riot Games ardından ilk resmi VALORANT turnuvası olan First Strike‘ı eylül ayında duyurmuştu.

First Strike turnuvasında takımlar kendi bölgelerinde en iyi olmak için yarıştı ve geçtiğimiz günlerde sonuçlar açıklanmaya başlandı. VALORANT First Strike turnuvasının Türkiye şampiyonu ise BBL Esports oldu. Finalde zorlu rakibi Futbolist’i geçmeyi başaran BBL Esports’un beşlisi aimDLL – AsLanM4shadoW – kero – legoo – russ idi.

Bu arada VALORANT sistem gereksinimleri hakkında bilgiye ihtiyacı olanlar için paylaştığımız yazımıza göz atabilirsiniz. İyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir