Steam online kullanıcı rekoru (25+ milyon)

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse tüm dünyada karantina süreçleri uygulanıyor. İnsanların eve kapanmasıyla beraber zaman geçirmek amacıyla oyunlara talep bir hayli artıyor. Dünyanın en büyük dijital oyun mağazası olan Steam‘de bundan en büyük payı alanlardan.

Steam, 2020 yılı içerisinde birçok kez kendi rekorunu tazelemişti ve son olarak dün 25 milyonun üzerinde anlık kullanıcıya ulaşmayı başararak ulaşılması çok zor bir rekora imza attı.

Steam online kullanıcı rekoru

2021 yılı rekorla başladı

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi steamdb.info sitesinden alınan verilere göre, Steam 2 Ocak 2021 saat 15:10’da 25,415,080 anlık online kullanıcıya ulaşarak daha önce kendisine ait rekoru yeniledi. Daha önceki rekor ise 24,8 milyon eş zamanlı kullanıcı ile yine Steam’e aitti.

Anlık kullanıcı sayısında rekor kırılmış olsa da, online oyuncu rekoru kırılamadı. 25,4 milyon kullanıcının 7,4 milyonu oyun oynuyordu. Anlık oyuncu rekoru ise 24,5 milyon online kullanıcının bulunduğu 24 Nisan 2020‘de 8,1 milyon oyuncu ile kırılmıştı.

Steam’in eş zamanlı online oyuncu sayısına ulaşmasındaki en büyük pay sahiplerinden biri yine Counter Strike: Global Offensive oyunu oldu. CS: GO‘yu DOTA 2, Cyberpunk 2077 ve GTA V takip etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir