Steam nedir? Nasıl hesap açılır?

Steam hesap açma

Steam, Valve Corporation tarafından oluşturulan video oyun hizmeti veren dijital bir dağıtım platformudur. Oyun geliştiricilerin çevrimiçi olarak video oyunları satabilecekleri ve oyuncuların bu oyunları satın alabilecekleri bir oyun portalıdır. Steam, barındırdığı kullanıcı dostu özelliklerinden dolayı kendi alanındaki en popüler platformlardan biridir. Başlangıçta bilgisayar oyunlarına hitap ederken, platform kısa sürede kullanılabilirliğini Xbox ve PlayStation gibi oyun konsollarına kadar genişletti. Steam’e nasıl kaydolunur? Hesap nasıl açılır? Soruların cevabı yazının devamında.

Steam hesabı nasıl açılır? Nasıl kaydolunur?

Bu uygulamaya sahip olabilmek için ilk olarak bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Resmî web sitesine giriş yaptıktan sonra, “Steam Yükle” butonuna tıkladıktan sonra işletim sistemine uygun olan dosyayı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Daha sonra ise indirmiş olduğunuz dosyayı bilgisayarınıza kurup Steam kaydol işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Çok kısa bir zaman harcayarak kaydolabileceğiniz bu platformda, üyelik aşamaları basit adımlardan oluşmaktadır. Bilgisayar kullanmayı bilen herkesin çok rahat bir şekilde üye olabileceği bu uygulamaya kayıt yaparken gerçek bir e-posta adresi girmeniz gerekiyor. Çünkü bu e-posta adresine kayıt sonrasında bir onay mesajı gönderilmektedir. Steam’in websitesindeki “kayıt ol” butonuna tıklayıp sonrasında ise istenilen e-posta adresi, kullanıcı adı, şifrenizi girmekle beraber 13 yaş ve üzeri olma şartını karşıladığınız takdirde hesap açabileceğiniz bu platformda, e-posta adresinize gelen doğrulama kodunu girdikten sonra üyelik işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz.

Steam üzerinde üyelere ücretli ve aynı zamanda ücretsiz birçok oyun sunulmaktadır. Platformdan oyun oynayabilmek için üyelik oluşturduktan sonra profilinizi tamamlamanız gerekmektedir. Profil kısmını tamamlarken isim ve ülke gibi kişisel bilgilerinizin girilmesi isteniyor. Bu işlemleri tamamlandıktan sonra Steam platformundan yararlanabilirsiniz.

Steam’de oyuncular, çevrimiçi oyunları rahatça satın almak ve oynamak için web sitesinde oturum açabilirler; bu durumun, oyunların fiziksel kopyalarını satın alıp bilgisayara manuel olarak indirmeye göre daha iyi bir seçenek olduğu söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir