S.T.A.L.K.E.R. 2’nin yakın zamanda çıkması bekleniyor

S.T.A.L.K.E.R. 2 ne zaman çıkacak

Öncelikle S.T.A.L.K.E.R.’ın bir kısaltma olduğunu ve açılımının; Scavengers, Trespassers, Adventurers, Loners, Killers, Explorers, Robbers kelimelerinin baş harflerinden geldiğini belirtelim. Bu kelimeleri Türkçeye çevirmeye çalışırsak; çöpçü, bölgeye düşenler, maceracı, yalnız yaşayanlar, katil, kaşif ve soyguncular anlamına geliyor. “STALKER 2 ne zaman çıkacak?“, “STALKER 2 çıkış tarihi ne zaman?” sorularına yazının devamında yanıt vermeye çalışacağız.  Yazıda kullanılan resimler önceki S.T.A.L.K.E.R oyunlarından alınmıştır.

S.T.A.L.K.E.R. 2 wallpaper

S.T.A.L.K.E.R. 2, sevenlerine uzun bir bekleyişten sonra kavuşacak gibi duruyor. Aslında oyunun daha önceki serisine ait 3 oyun bulunmakta. Sırasıyla bunlar;

  • S.T.A.L.K.E.R.:  Shadow of Chernobyl
  • S.T.A.L.K.E.R.:  Clear Sky
  • S.T.A.L.K.E.R.:  Call of Pripyat

S.T.A.L.K.E.R. 2 hakkında

S.T.A.L.K.E.R. 2’ye dair beklentiler çok büyük. Bunun en büyük sebebi ise önceki serinin oyunlarının fazlasıyla beğenilmesi olarak gösterilebilir. Her ne kadar diğer oyunlarda harita tatmin edici büyüklükte olmuş olsada açık dünya konsepti seriye ilk olarak S.T.A.L.K.E.R. 2 ile birlikte girecek. Bu özelliğin oyuncular tarafından çok önemli sayılan ve aranan bir detay olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncuların ana görevler dışında haritada büyük bir zaman geçirdiği bilinen bir gerçek. Bu da bekleyenlerini daha da heyecanlandırmakta. Oyunun asıl konusuna gelecek olursak, Çernobil Nükleer Santrali çevresinde olayların geliştiği bir fps oyunu olan S.T.A.L.K.E.R. 2’nin, sinematik akışıyla ve gizemli ekolojisiyle oyunculara büyük zevk vereceği tahmin ediliyor. Açık dünyasının fazlasıyla büyük olacağı bilgisiyse bekleyenlerini oldukça meraklandırıyor. Hikayesinin ise fazlasıyla sürükleyici ve ürpertici olacağını anladığımız oyunun, yaptığımız tercihlerle şekilleneceği iddiasını da düşünürsek bize hayal kırıklığı yaratmayacağını tahmiin etmek pek de güç olmasa gerek.

S.T.A.L.K.E.R. 2, önceki serisiyle ne kadar büyük bir hayran kitlesi oluşturduysa, şu anda en az o kadar büyük bir beklenti oluşturmuş durumda. Oyunu geliştirici ekibin iddiaları üzerinden değerlendirecek olursak güzel ve etkileyici bir sonucun ortaya çıkması çok da şaşılası değil. Fakat olgunlaşma evresinde oyunu iyi pişiremezlerse Cyberpunk 2077’dekine benzer sıkıntı ve problemlerle karşı karşıya kalabilirler. Umarız oyuncuların keyif alacağı bir sonuç ortaya çıkar ve S.T.A.L.K.E.R. 2 gibi uzun zamandır dört gözle beklenen bir proje hayal kırıklığıyla sonuçlanmaz.

STALKER 2 çıkış tarihi

STALKER 2 ne zaman çıkacak?

GSC Game World tarafından atılan bir tweet’ten ve oyun medyasında yer alan haberlerden yola çıkarak S.T.A.L.K.E.R. 2’nin şimdilik yalnızca 2021 yılı içinde çıkacağını söyleyebiliriz. Yeni bilgiler elde edildiği zaman sizlerle en kısa zamanda paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir