PUBG sistem gereksinimleri (PlayerUnknown’s BattleGrounds)

PUBG sistem gereksinimleri

Son dönemlerde oyun dünyasına deyim yerindeyse damga vuran PUBG (PlayerUnknown’s BattleGrounds), 100 kişinin bir alana uçaktan atlayarak, hayatta kalan son ekip olmaya çalıştığı bir aksiyon ve savaş tabanlı battle royale oyunudur. Aynı zamanda birinci şahıs nişancı (fps) oyunu kategorisinde de yer almaktadır. Oyuncular tek kişi, iki kişi veya dört kişilik gruplar halinde de oyuna başlayabilir ve zamanla daralan haritada, strateji geliştirerek rakiplerini saf dışı bırakmak için savaşırlar. Siz de oyunu bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız öncesinde PUBG sistem gereksinimlerine göz atmanızda fayda var. Ayrıntılar yazının devamında.

Bluehole (2018’de Krafton Game Union çatısı altına geçti) tarafından geliştirilen PUBG, ilk olarak 23 Mart 2017’de Steam erken erişim ile Windows işletim sistemleri için görücüye çıktı. Steam’in bu erken erişim programı hala geliştirilmekte olan oyunların eksiklerini görmek ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla oyuncularla buluşturulması için kurulmuş bir programdır. Yayınlandığı ilk günden itibaren çok beğenilen PUBG, 3 aylık bir süre sonunda 4 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Daha sonra erken erişimden çekilen oyunun ilk ana sürümü 20 Aralık 2017 tarihinde Windows platformu için yayınlandı. Aynı dönemlerde Xbox One sürümü de yayınlandı. Ardından PUBG Mobile 9 Şubat 2019’da Çin’de görücüye çıktı ve 19 Mart 2018’de Android ve IOS platformlarında ücretsiz olarak yayınlandı.

PUBG

Son yıllarda online oyunlar her yaş grubundan birçok insan tarafından tercih ediliyor ve bu sayı gün geçtikçe artıyor. Knight Online, Metin2, World of Warcraft, Dota, League of Legends, Counter Strike ve ardından PUBG ile devam eden online oyun çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Her yıl birçok online oyun turnuvaları düzenleniyor ve günümüzde birçok espor takımı bu turnuvalarda yarışıyor. Profesyonel oyuncuların dışında, son zamanlarda insanların vakit geçirmek için de en çok tercih ettiği oyunlardan biri olan PUBG, anlık 3 milyondan fazla oyuncu sayısıyla bu alanda kırılması gerçekten zor bir rekoru da elinde bulunduruyor. Oyunu yeni edinenler için PUBG sistem gereksinimleri (minimum ve önerilen) yazımızın devamında.

PUBG minimum sistem gereksinimleri

PUBG oyununu bilgisayarınızda oynayabilmeniz için minimum i5 işlemciye sahip olmanız ve aynı zamanda 64-bit işlemci ve işletim sistemi gereklidir.

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-4430 veya AMD FX-6300
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB veya AMD Radeon R7 370 2GB
 • DirectX: DirectX 11
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

PUBG önerilen sistem gereksinimleri

Oyunu daha kaliteli grafiklerle ve daha iyi bir performans alarak oynamanız için aşağıdaki özelliklerde bir bilgisayara sahip olmanız yeterlidir. Aynı zamanda 64-bit işlemci ve işletim sistemi gereklidir.

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-6600K veya AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB veya AMD Radeon RX 580 4GB
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

PUBG kaç GB?

PUBG oynayabilmek için bilgisayarınızda en az 30 GB kullanılabilir alan olması gereklidir. Oyuna gelmesi muhtemel güncellemeleri de göz önünde bulundurmak gerekirse 30 GB’tan fazla yer ayırmak yararınıza olacaktır.

PUBG tanıtım videosu

Eğer bilgisayarınızın PUBG için yeterli olmadığını düşünüyorsanız, oyunun başka bir versiyonu olan ve daha düşük özelliklerdeki bilgisayarlar için geliştirilen PUBG Lite sistem gereksinimlerine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir