PUBG PlayStation 5 ve yeni nesil Xbox’larda yayınlandı

pubg playstation 5 xbox series s x

Dünyada battle royale oyunlarının en çok tercih edilenlerinden biri olan PUBG, PlayStation 5 ve Xbox’un yeni nesil konsolları Series S ve Series X için yayınlandı. 2017 yılında çıkış tarihinden itibaren çok geniş kitlelere ulaşmayı başaran PlayerUnknown’s Battlegrounds veya daha çok bilinen adıyla PUBG, ilk olarak PC oyuncuları için yayınlanmıştı. Ancak zaman içinde akıllı telefonlar, PlayStation ve Xbox platformları için de yayınlandı.

Oyunu geliştiren şirket PUBG Corporation tarafından yapılan açıklamaya göre oyun ilk olarak 10 Kasım’dan itibaren Xbox Series X ve Xbox Series S için, PlayStation 5 için ise 12 Kasım’dan itibaren seçili bazı bölgelerde ve 19 Kasım’dan itibaren dünyanın geri kalanındaki oyuncular için yayınlandı.

PUBG

PUBG’yi yeni nesil konsollar üzerinden oynayacaklar için kötü bir haberimiz var, PUBG’nin yeni nesil konsollardaki performansı malesef pek de beklenildiği gibi olmayacak. Bilindiği gibi yeni nesil konsollar 120 fps’e kadar destek sunuyor fakat PUBG eski konsollarda kullandığı altyapıyı kullandığı için yalnızca 60 fps’e kadar oynanabilecek. Bu arada daha önceden oynadığınız bir PUBG hesabınız varsa, aynı hesabınızla ek bir ücret ödemeden ve aynı verilerinizi koruyarak yeni nesil konsollara geçiş yapabilirsiniz. Oyunu bilgisayardan oynayanlar için paylaştığımız PUBG sistem gereksinimleri ve donanım olarak düşük bilgisayarlar için geliştirilen versiyonu için PUBG Lite sistem gereksinimleri yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir