PUBG Lite sistem gereksinimleri

PUBG Lite sistem gereksinimleri

PlayerUnknown’s Battlegrounds veya kısa ve daha çok bilinen ismiyle PUBG, Battle Royale oyun türünün en çok tercih edilen oyunlarından biridir. Oyun 23 Mart 2017‘de Steam platformunda erken erişim adı verilen program üzerinden yayınlanmış ve beklenenin çok üzerinde bir başarıya ulaşarak 3 aylık bir sürede 4 milyondan fazla satış yapmıştır. Bu başarının da etkisiyle oyunun ana sürümü sırasıyla Windows, Xbox, Playstation platformlarında yayınlandı. Ardından oyunun mobil versiyonu PUBG Mobile ismiyle 2018 Mart ayında Android ve IOS platformları için ücretsiz bir şekilde yayınlandı.

PUBG Lite ise oyunun daha düşük donanımlı bilgisayarlarda da oynanabilmesi amacıyla piyasaya sürüldü. Yapımcılar PUBG’nin normal versiyonunu PC’lerindeki donanım yetersizliği yüzünden oynayamayan oyuncuları da hesaba katarak, PUBG Lite versiyonu ile büyük bir kitleye daha ulaşmayı başarmıştır. PUBG Lite gerçekten de günümüz oyunlarıyla kıyaslandığında, vadedildiği gibi düşük özelliklere sahip bilgisayarlarda rahatça oynanabiliyor.

PUBG Lite

PUBG Lite için minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 7, 8, 10, 64bit
  • İşlemci: Core i3 2.4GHz
  • RAM: 4GB
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 4000
  • HDD: 4GB kullanılabilir alan

PUBG Lite için önerilen sistem gereksinimleri

Oyunun grafik özelliklerinden daha iyi faydalanabilmek ve daha iyi bir performans için önerilen sistem gereksinimlerini aşağıda sıralıyoruz.

  • İşletim sistemi: Windows 7, 8, 10, 64bit
  • İşlemci: Core i5 2.8GHz
  • RAM: 8GB
  • Ekran kartı: NVIDIA Geforce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870
  • HDD: 4GB kullanılabilir alan

PUBG Lite kaç GB?

PUBG’nin aksine PUBG Lite çok küçük bir dosya boyutuna sahip, yalnızca 4 GB’lık bir alan oyunun oynanabilmesi için yeterli oluyor. Oyuna gelebilecek güncellemeler için biraz daha fazla kullanılabilir alan ayırılması faydanıza olacaktır.

PUBG Lite hangi bilgisayarlarda oynanır?

Yukarıda belirtilen özelliklere sahip bir bilgisayarınız varsa ücretsiz sunulan PUBG Lite keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca PUBG Lite kurulumundan önce bilgisayarınızda Visual C++, .NET Framework 4.5.2 ve DirectX 11’in yüklü olduğundan emin olunuz.

Battle Royale oyunlarından bahsedildiğinde akla gelen ilk oyun olmayı başaran PUBG düşük donanımlı PC’lerde akıcı bir performans sunamadığı için PUBG Corporation ve Krafton tarafından geliştirilen PUBG Lite, görünüşe göre Battle Royale türündeki diğer oyunlarla aradaki farkı biraz daha açacak. Oyunu geliştiren ekibin yaptığı açıklamaya göre zamanla oyuna yeni kıyafet, silah ve haritalar eklenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir