Overwatch sistem gereksinimleri ve tüm detaylar

Overwatch sistem gereksinimleri

Overwatch, 24 Mayıs 2016 tarihinde Microsoft Windows, Nintendo Switch, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için yayınlanan takım bazlı, çok oyunculu bir FPS oyunudur. Daha doğrusu MOBA ile FPS‘in bir araya gelmiş hali olarak açıklanabilir. Diablo serisi ve World of Warcraft serisi gibi oyun dünyasına iz bırakan oyunların da yapımcısı olan Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiştir.

Overwatch

Overwatch hakkında

Başrolünde birçok renkli ve güçlü karakterlerin yer aldığı oyunda her karakterin kendine has güçleri bulunuyor. Tank, hasar ve destek olarak ayrılan 3 farklı karakter rolü ile oynanabiliyor ve birçok farklı oyun modu yer alıyor. Oyunun kendine has hızlı ve aksiyon dolu oyun akışında iyi bir denge yakalanmış ve oyuncuların maksimum keyif almaları sağlanmış. Oyunda sürekli var olan kaos ortamı da aksiyon seviyesini yüksek tuttuğu söylenebilir. Aynı zamanda Overwatch animasyon tarzındaki grafikleri ve sanat çalışmasıya kendisini piyasadaki birçok oyundan ayrıştırıyor.

Oyuncuların çeşitli haritalarda 6v6 olarak karşılaştığı Overwatch, oyuncuları maçı kazanmak ve hedefleri kontrol etmek için muazzam miktarda taktik düşünme, takım çalışması ve yaratıcılıklarını ortaya koymaya zorluyor. Escort, Assault, Hybrid ve Control olmak üzere 4 farklı oyun modu bulunan Overwatch her ne kadar ilk bakışta FPS oyunu gibi algılansa da aynı zamanda MOBA türünden birçok izler taşımaktadır. Seviye atladıkça Loot Box kazandığınız oyunda, kostüm, sprey, konuşma cümleleri, emote gibi hediyeler de kazanıyorsunuz. Oyunu, güncellemelerle gelen etkinlik ve karakter paketleriyle canlı tutan şirket, bir yandan mevcut oyuncu kitlesini elinde tutarken bir yandan ise kitlesine yeni oyuncular çekmeyi başarıyor. Peki övgüyle bahsetteğimiz bu eğlenceli oyunu oynayabilmek için nasıl bir bilgisayar gerekiyor? Overwatch sistem gereksinimleri neler? Overwatch kaç GB? Soruların cevabı yazının devamında.

Overwatch sistem gereksinimleri

Overwatch minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 7, 8 veya Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i3 veya AMD Phenom X3 8650
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 veya ATI Radeon HD 4850 veya Intel HD Graphics 4400
  • RAM: 4 GB RAM
  • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Overwatch önerilen sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 7, 8 veya Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5 veya AMD Phenom II X3 veya daha iyisi
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7950 veya daha iyisi
  • RAM: 6 GB RAM
  • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Overwatch’ın en büyük avantajı ise rakibi olan bir çok oyuna nazaran sistem gereksinimlerinde gördüğünüz gibi çok fazla kaynak tüketimi yapan bir oyun olmamasıdır. Belki mevcut sisteminizle rahatlıkla oynayabileceğiniz bu oyunu, sisteminiz kaldırmazsa bile çok uyguna mal edebileceğiniz bir sistemle akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Ayrıca mobilite beklentisi olan oyuncuları da sevindirecek olan bu oyunu birçok ortalama gamer laptop’uyla da sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Overwatch kaç GB?

Overwatch oyununu bilgisayarınıza yükleyebilmek için en az 30 GB kullanılabilir alan olması gerekiyor. Fakat oyuna gelebilecek güncellemeleri hesaba katmak gerekirse 30 GB’tan biraz fazla bir kullanılabilir alan ayırmanız faydanıza olacaktır.

Overwatch tanıtım videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir