League of Legends: Wild Rift (LoL Mobile) sistem gereksinimleri

League of Legends Wild Rift (LoL Mobile)

Altında Riot Games imzası bulunan Wild Rift, halihazırda devasa bir oyuncu kitlesi bulunan League of Legends oyununun mobil versiyonudur. Bilindiği gibi League of Legends oyun dünyasına iz bırakan en büyük online oyunlardan biridir. Bunun da etkisiyle oyuncuların heyecanla beklediği oyun tam olarak bu oyundu ve uzun bir bekleyiş sonrasında hayranlarıyla buluştu. “LoL Mobile” olarak da bilinen ve üzerinde büyük emek harcanmış olan olan Wild Rift’in hemen hemen PC’deki haline yakın bir oynama deneyimi sunması ise oyunun dikkatleri üzerine çekmesindeki en büyük etkenlerden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyunun yayınlanmasından sonra kısa bir süre içerisinde Apple Store ve Google Play’de en çok indirilenler arasına giren Wild Rift’in mobil oyunculuk içinde eSpor’un gelişmesinde büyük rol oynayacağı ise şimdiden muhtemel görünüyor.

League of Legends: Wild Rift sistem gereksinimleri

Oyun üzerinde yapılan bir çok optimizasyon sebebiyle bir çok kişinin cebindeki akıllı telefon bu oyunu oynatabilecek, bu da demek oluyor ki çok yüksek özelliklere sahip bir cihaza sahip olmak zorunda değilsiniz. Oyun hem Android hem de iOS işletim sistemiyle uyumlu bir şekilde çalışabilmekte ve minimum sistem gereksinimleri ise aşağıda sunulduğu gibidir. Tabi ki oyundan daha iyi bir performans alabilmek için daha iyi cihazlarda oynanması önerilir.

Android için LoL: Wild Rift sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Android 5 veya üstü
  • İşlemci: 1.5 GHz quad-core (32-bit veya 64-bit)
  • Grafik İşlemci: Mali T860
  • RAM: 2 GB

iOS / iPadOS için LoL: Wild Rift sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: iOS 9 veya üstü
  • İşlemci: 1.8 GHz dual-core (Apple A9)
  • Grafik İşlemci: PowerVR GT7600
  • RAM: 2 GB

Her ne kadar yukarıdaki sistemler oyunu oynatabilmek için yeterli olsa da, daha iyi deneyim almak adına belirtilen sistemlerden biraz daha yükseğine yönelmek daha sağlıklı olacaktır. Özellikle de mobil cihazlarda donanımların büyük bir kısmının değişemediği ya da artıralamadığını göz önünde bulundurursak, ileride gelecek güncelleme ve iyileştirmelerle birlikte sistem üzerindeki yükün artma ihtimali yüksek görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir