GTA V için Cyberpunk 2077 modu geliştirildi

GTA V Cyberpunk 2077 Modu

Grand Theft Auto V daha da çok bilinen adıyla GTA V‘e bugüne kadar gelmedik mod kalmamıştı. Ama bu sefer gelen mod büyük ses getirebilir. Söz konusu mod ise tam olarak Cyberpunk 2077 ile alakalı. Grand Theft Auto V her ne kadar pek de yeni sayılmasa da şunu kabul etmeliyiz ki gayet geniş ve detaylı sayılabilecek bir açık dünyası var. Üzerine bir de oyunun yüksek popülaritesini de katarsak modcular için üzerinde çalışılması olası bir oyun. Çıkmasından bu yana üzerinden yıllar geçmiş olsada halen listelerde ön sıralarda yer alabilmekte.

GTA 5 Cyberpunk 2077 Modu

GTA 5 Cyberpunk 2077 modu hakkında

Söz konusu moddan biraz bahsedecek olursak ise Los Santos şehrini Night City’e çevirmekte olan bu mod sayesinde Cyberpunk 2077 modellemeleriyle donatılmış bir GTA V haritasının içinde kendinizi buluyorsunuz. Bu mod sayesinde sadece harita üzerine giydirme yapmakla kalınmayıp bir çok aracı da oyunun konseptine uygun şekilde giydirmiş modcunun gayet de başarılı bir iş ortaya çıkardığını oyunu oynarken fazlasıyla hissediyorsunuz. Bir twitter kullanıcısı olan OlegTemple tarafından oluşturulmuş olan bu mod şu an için sadece PC sürümünde çalışır durumda. Her ne kadar belli stabilizasyon sıkıntıları olabilse de görsellerde de görebileceğiniz üzere hiç de fena gözükmüyor. Özellikle de geceleri daha etkileyici görününen oyun, parlayan neon tabelaları ve Cyberpunk 2077 detaylarıyla ilginizi muhakkak çekecektir. Tabi bu mod dahilinde oyun üzerine yapılan işlemlerin oyunun açılma süresine dair bir dezavantaj oluşturmuş olabilir. Ama zamanla yapılacak olan iyileştirmelerle bu sorunlar da daha aza indirgenecektir. Bir yandan CD Project Red’in bitmiş olarak sunduğu Cyberpunk 2077’deki sıkıntıları gördüğümüzde bu mod ile alakalı ufak aksaklıklar göz önüne bile alınamaz.

GTA 5 Cyberpunk 2077 modu nasıl indirilir?

Söz konusu Cyberpunk 2077 modu sunulduğu şekliyle sadece Los Santos üzerine eklenmekte. İleride daha kapsamlı bir Cyberpunk 2077 modu gelir mi bilinmez ama bu haliyle dahi indirmeye ve keşfetmeye değer bir deneyim. Konusu geçen Cyberpunk 2077 modunu indirmeniz için yapmanız gereken ise buraya tıklayıp, modu kurduktan sonra oyunun tadını çıkarmanız. Eğer mod ile alakalı gelişmeleri merak ediyorsanız ya da mod ile ilgili bir sıkıntı yaşarsanız modu geliştiren OlegTemple’ı twitter hesabından takip etmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir