Forza Horizon 5 çıkıyor mu?

Forza Horizon 5

Dünyadaki en popüler yarış oyunu serisi Forza Horizon‘un beşincisi merakla bekleniyor. Bazı oyun siteleri ve muhabirleri tarafından Forza Horizon 5‘in, Xbox’ın yeni nesil konsollarının çıkış oyunu olacağı düşünülüyordu fakat bu gerçekleşmedi. Buna rağmen Forza Horizon ve Forza Motorsport, Xbox konsollarının elindeki en güçlü kozlardan birisi olma özelliğini koruyor. Bilindiği gibi Microsoft tarafından yayınlanan Forza oyunları yalnızca Xbox konsolları ve Windows PC’ler için özel geliştirilen oyunlar.

Xbox Series X‘in çıkış oyunlarının içinde malesef bir Forza oyunu bulunmuyor ancak Series X için Forza Motorsport oyunu geliştirilmeye devam ediyor. Yakın zamanda, birkaç ay önce duyurulan yeni Forza Motorsport hakkında da bir bilgilendirme yazısı paylaşacağız.

Forza Horizon 5 ne zaman çıkacak?

Geçtiğimiz günlerde The Xbox Empire podcast’ine katılan GameBeat muhabiri Jeff Grubb bazı açıklamalarda bulundu. Jeff Grubb’a göre Playground Games ters köşe yapabilir. Herkes kısa bir zaman önce duyurulan Forza Motorsports’un daha önce çıkacağını düşünürken Jeff Grubb bunun tam tersi olabileceğini ve Forza Horizon 5’in Forza Motorsports’tan daha önce yayınlanabileceğini belirtti. Kısacası Jeff Grubb’a göre Playground Games’in yayınlayacağı bir sonraki oyun Forza Horizon 5 olabilir. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki, şu anda Playground Games cephesinden bu iddialara karşı gelen bir yanıt bulunmuyor.

Umarız Jeff Grubb’ın iddiaları gerçekleşir ve heyecanla beklenen Forza Horizon 5 kısa bir zaman içerisinde yayınlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir