Forza Horizon 4 Türkçe dil desteği

Forza Horizon serisinin çıkan oyunlarına bakacak olursak yaklaşık 2 yılda bir yeni bir serisi yayınlanıyor. Forza Horizon 4, serinin diğer oyunlarına kıyasla farklı bir özellikle karşımıza çıkıyor. Microsoft tarafından kendi platformları için çıkarılan oyunlar arasında Türkçe dil desteği sunan ilk oyun olma özelliğine sahip. Oyun ilk duyurulduğunda Türkçe dublaj seçeneği sunulacağı açıklanmıştı. Ancak dublajın beğenilmediği ve daha iyisi için zaman da kalmadığı için Türkçe dublaj yerine altyazı seçeneğiyle çıkış yaptı. Oyun içinde konuşmalar İngilizce fakat dediğimiz gibi Türkçe altyazı bulunuyor, aynı zamanda menüler de Türkçe.

Forza Horizon 4 kar kış

Serinin bir önceki oyunu Avustralya’da geçmekteydi fakat Forza Horizon 4 İngiltere sokaklarında geçiyor. Bundan dolayı trafik akışı İngiltere’de olduğu gibi soldan oluyor. Oyunu ilk kez oynayanlar ve alışık olmayanlar için başlangıçta ufak tefek sıkıntılar olabiliyor. Oyunda menü ve arayüzde eskisine kıyasla ciddi geliştirmeler bulunuyor. Aynı zamanda oyundaki araçlar üzerinde bir çok detayı dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

Forza Horizon 4 ile gelen bir başka yenilik ise mevsimlerin değişiyor olması. Ancak mevsim değişimi belli görevleri yerine getirdikten sonra aktifleştiriliyor. Doğal olarak her mevsimde farklı bir araç ve sürüş şekli gerekiyor, bu da oyuna başka bir zevk katıyor. Ayrıca Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir