Far Cry 6 çıkış tarihi ertelendi, ne zaman çıkacak?

Far Cry 6

Far Cry 6, Ubisoft Toronto stüdyosu tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanacak olan bir birinci şahıs nişancı (FPS) oyunudur. Adından de anlaşılacağı gibi, ünlü Far Cry serisinin altıncısıdır ve oyunun Microsoft Windows, Amazon Luna, Stadia, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S platformları için yayınlanması beklenmektedir.

Far Cry serisinin önceki oyunlarının tamamı yayınlandıkları dönemin en popüler oyunlarından biri olmayı başarmıştır. Tüm dünyada birçok oyuncu tarafından beğenilmekte ve serinin yeni oyunları merakla beklenmektedir. Hem hikaye ve senaryo anlamında hem de grafik özellikleri bakımından oyuncuları her seferinde kendisine hayran bırakmayı başarmış nadir oyun serilerinden biridir.

Far Cry 6

2018 yılında Far Cry 5 lansmanı Ubisoft’un en başarılı ikinci lansmanı olmuş ve serinin önceki oyunu olan Far Cry 4’ü geride bırakmıştır. Daha ilk haftasından 5 milyon kopya satmayı başaran Far Cry 5, inceleme puanları ve oyuncuların tepkilerini göz önünde bulundurursak serinin en iyi oyunu olmuştur. Tüm bu istatistikleri, beklentileri ve oyun dünyasının gelişme hızını baz alarak bir tahminde bulunmak gerekirse Far Cry 6, belki de oyun dünyasına iz bırakacak bir lansman yapabilir.

Far Cry 6 çıkış tarihi

Kısaca Far Cry 6’nın hikayesi

Far Cry 6, diktatörlükle yönetilen hayali bir Karayip adası olan Yara‘da geçiyor. Anton Castillo, yani “El Presidente” oğlu Diego‘yu kendi kurallarına uyması için yetiştirir ve ülkesini eski ihtişamına kavuşturmak için ant içer. Bunu başarabilmek için ise kendi görüşüne ters düşen herkesi sindirmesi veya ortadan kaldırması gerekir. Ülkede büyük bir kargaşa ortamı oluşur ve tek çıkış yolu devrimdir. Gerillalar rejim güçlerine karşı savaşmaya başlar.

Oyuncular bir gerilla savaşçısı Dani Rojas rolünde bu savaşın en ön saflarında yer alır. Balta girmemiş ormanlardan Yara’nın başkenti Esperanza‘ya kadar tüm adayı keşfeder ve gerilla birlik gücünü oluşturur. Yeni silahların bulunduğu bir cephane, yeni araçlar, “Fangs for Hire” sisteminden Amigos ve küçük bir sosis köpeği olan Chorizo ile savaşı kazanmak için herşeyi yaparlar.

Far Cry 6 ne zaman çıkacak

Far Cry 6 ne zaman çıkacak?

Daha önce Ubisoft tarafından yapılan açıklamada oyunun 18 Şubat 2021 tarihinde yayınlanacağı bildirilmişti. Fakat tüm dünyayı olduğu gibi oyun sektörünü de etkileyen Covid-19 salgını sebebiyle çalışmalarda oluşan aksaklıklardan dolayı oyunun yayınlanma tarihinin ertelendiği açıklandı. Henüz net bir tarih açıklanmasa da oyunun 1 Nisan 2021’den sonra yayınlanacağı bildirildi. Aynı zamanda belirtmek gerekirse oyunun Microsoft Store’da çıkış tarihi 26 Mayıs 2021 olarak yer alıyor.

Far Cry 6 tanıtım videosu

“Far Cry 6 çıkış tarihi ertelendi, ne zaman çıkacak?” yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir