Epic Games yeni abonelik sistemini duyurdu: Fortnite Crew

Son zamanlarda Epic Games’in Fortnite’a özel bir ücretli abonelik sistemi çıkaracağı konuşuluyordu. Kısa bir süre önce Epic Games yaptığı açıklama ile bu söylentilere son verdi ve yeni abonelik sistemi olan “Fortnite Crew” tanıtıldı. 2 Aralık 2020 tarihinden itibaren de üyelik sistemi kullanıma açıldı. Peki nedir bu Fortnite Crew (Fortnite Tayfası)? Abonelik ücreti ne kadar? Avantajları neler? Beraber bakalım.

Fortnite Crew nedir? Üyelik ücreti ne kadar?

Fortnite oyuncuları aylık 11.99 dolar ödeyerek kayıt yapabileceği abonelik sistemiyle, özel ‘skin’ler, özel donanımlar ve bunlarla birlikte sezon bileti (battle pass) kazanacaklar. İlk ay için tanıtılan skin, galaksi temalı Galaxia Skin’idir.

Fortnite Crew

Fortnite Crew sistemi oyunda zaten bulunan sezon bileti (battle pass) sistemiyle benzerlikler taşıyor. Fakat az önce de açıkladığımız gibi özel kozmetik ve donanımlar üyelik alınması için cazip gelebilir. Zaten oyunda bulunan Battle Pass 950 V-Bucks karşılığında satın alınabiliyor ve bu da yaklaşık 10 dolar gibi bir ücret demek oluyor. Fortnite Crew üyeleri skin, kozmetik ve battle pass bileti dışında her ay 1000 V-Bucks kazanıyor, bu da ödenen ücreti karşılıyor denebilir.

Yeni abonelik sistemini cazip kılan bir başka durum ise abonelere özel Crew Pack sayılabilir. Her ay Crew Pack farklı ve özel içeriklerle gelecek. İlk ay için bu pakette Galaxia Skin, Cosmic Llamacorn Pickaxe (Kozmik Toplama Kazması) ve Fractured World Balck Bling (Çatlak Dünya Sırt Süsü) yer alıyor. Sonraki Crew Pack içeriklerinin bir önceki ay içinde oyunculara duyurulacağı bildirildi.

Oyunu bilgisayarda oynayan oyuncular için paylaştığımız Fortnite sistem gereksinimleri yazımızda gerekli bilgileri bulabilirsiniz. İyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir