Epic Games Store nedir? Nasıl indirilir? (2021)

Epic Games

Steam benzeri bir online oyun kütüphanesi olan Epic Games Store, sizlerin legal şekilde indirme gerçekleştirebileceğiniz platformlardan biridir. PC ve Mac için kullanabileceğiniz bu sistem oyuncular için güvenilebilir bir ortam olmakla birlikte, geliştiriciler için de projelerini sunabilecekleri bir platform görevindedir. Resmi sitesinde belirtilenlere göre genel olarak geliştiriceler sunulan %70’lik kar oranı Epic Games Store’da %88 olarak uygulanmaktadır. İlk bakışta bu oranın yüksek olması sadece geliştiricilerin lehine olarak gözükebilir, fakat dolaylı olarak oyuncular ve Epic Games de uzun vadede bu kazançtan olumlu şekilde etkilenmektedirler. Geliştiricilere ayrılan pay ne kadar yüksek olursa Epic Games üzerinden daha fazla oyun sunulacak ve oyuncular da daha fazla oyun alabilecekleri bir platform kullanacaklardır.

Epic Games Store avantajları

Platformun en önemli özelliklerinden bir tanesi de çeşitli fırsatların kullanıcılara sunulması. Bu fırsatlar ise Epic Games Store ile geliştiriciler arasında yapılan anlaşmalar sayesinde gerçekleşmekte. şirket sunulan bu indirimli satışlar sayesinde platformun daha da gündemde olmasını sağlarken oyuncular ise indirimli oyunlar alarak bütçelerini korumaktalar. Epic Games Store, şimdilik PC ve Mac platformlarına destek vermektedir. Satışlarının beklendiği üzere büyük oranda PC platformuna gerçekleşmesinin yanında, bir oyun satın alırken “oyun hakkında” bölümünü gözetip alacağınız oyunun işletim sisteminizle uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Üstelik eğer geliştiricinin sunduğu bir demo ve deneme dürümü mevcut ise bu hizmetten yararlanıp, oyunu beğenmediğiniz takdirde boşuna satın alma işlemi gerçekleştirmemiş olursunuz. Satın alınan oyunların iade süreci ile bilgiler ise firmanın geri ödeme ilkeleri sekmesi altında bulunmakta. Fakat genel olarak satın aldığınız bir oyunun 2 saatten az çalışmış olması durumunda satın alımının gerçekleştiği günden itibaren 14 gün içerisinde sunacağınız herhangi bir nedenle iade edilebilmekte. Bu iade politikası bir yandan oyuncuları rahatmakla diğer yandan ise Epic Games Stora’a olan güveni artırmakta. Eğer iade süreci veya daha başka konularla alakalı sorunlar yaşarsanız epicgames.com’da yer alan destek sekmesi altında sorunları çözebilirsiniz.

Epic Games Store

Epic Games Store ücretsiz oyunlar

Gelelim ücretsiz oyun detaylarına. Epic Games Store her hafta size ücretsiz bir oyun sunuyor. Bu sayede eğer ilginizi çekecek bir oyunun bu kampanyayla sunulması halinde bu oyunları ücretsiz bir şekilde edinebiliyorsunuz. Mesela 2020’de Grand Theft Auto 5’in ücretsiz olarak kullanıcılara sunulması ve beraberin yaşananlar oyun gündemine oturmuştu. Tabi şirketin bölgesel fiyatlandırma politikasını uyulamasını desteklediğini söylememek olmaz. Bu sayede farklı bölgelerdeki oyuncuların dövizdeki yüksek seyir dezavantajlarından negatif bir şekilde etkilenmeyerek, oyuna sahip olma ihtimalleri yüksekleştirilmekte.

Epic Games Store nasıl indirilir?

Epic Game Store’ı indirmenin tek ve güvenli yolu öncelikle epicgames.com sitesine girip, daha sonrasında ise sağ üst köşede bulunan “epic games’i indir” butonuna tıklamak. Bu şekilde uygulamayı indirip size sunulan kampanyalardan rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir