Dirt Rally 2.0 sistem gereksinimleri (2021)

Dirt Rally 2.0 sistem gereksinimleri

Codemasters’dan güzel bir dönüş olarak sayılabilecek Dirt Rally 2.0, yarış severlerin arazi parkurlarındaki mücadelesine odaklı bir oyun. Gerçek arazi parkurlarında gerçekçi bir deneyim yaşatma iddiasıyla öne çıkmakta. Saniyelerle yaarıştığınız oyunda en ufak bir hatanız yarışı kaybetmenize neden olabiliyorken, aldığınız güzel bir viraj ise sizi kupaya götürebilmekte. Şüphesiz ki bu oyun alanında özel, lakin sizi mutlu edebilmesi için biraz da bu alanda yani ralli konseptine ilgi duymanız gerekiyor. Yol boyunca size eşlik eden bir yardımcı pilot ve hızla akan bir zaman sayacıyla tozu dumana katmak herkes için eğlenceli olmayabilir. Ama her zaman önümüze koyulan klişeleşmiş, bol ışıklı şehirlerde çarpışarak ilerlediğimiz drag ve drift yarışlarından sıkıldıysanız bu oyun sizi mutlu edebilecek bir yarış oyunu olabilir. Keyif almanız için ise oyuna ilk zamanlarda biraz zaman ayırmanız gerekebilir. Zamanla alışabileceğiniz Dirt Rally 2 oyununda 50’den fazla ikonikleşmiş araçla zafere adım adım ilerleyebilirsiniz. Üstelik oyundaki lisanslı pistler sizi oyuna daha da ısındıracaktır. Oyunun kontrolleri üzerinde de çok çalışıldığı bariz. Sürücü koltuğundayken bir anda kendinizi arazinin zorluklarıyla boğuşurken hissedebiliyorsunuz. Dirt Rally serisinin diğer oyunlarındaki çevresel detayların üzerine çıkıldığını hissedebiliyorsunuz. Mesela sulu zeminlerdeki yansımalardaki gerçeklik daha başarılı duruyor. Üzerine bir de aracınızı zemin şartlarına göre modifiye edip, farklı pistlere göre aracınızı daha avantajlı duruma getirebiliyorsunuz. Bir takım oluşturup ekibinize yeni personeller katabildiğiniz oyunda kendinizi gerçek bir pilot gibi hissediyorsunuz. Bu arada oyun üzerindeki ses çalışmasının da fena olmadığını söylemek gerekir. Motorun gürültüsünün yanında çevresel ve sürtünme seslerinin hepsini ayrı ayrı duymak keyif verici.

Dirt Rally 2.0

Dirt Rally 2.0 oynanış ve modlar

Dirt Rally 2’de single player’ın yanında çevrimiçi modu da bulunmakta. Bu modda Dirt komünitesiyle günlük, haftalık ya da aylık olarak mücadele şansı bulabiliyorsunuz. Eğer görevleri yerine getirdikden sonra yapacak bir şey bulamıyorsanız çevrimiçi moduna geçip dünyanın başka yerlerindeki oyuncularla rekabet fırsatından yararlanabilirsiniz. Alanında eşsiz özellikler sunan Dirt Rally 2.0’ın sistem gereksinimleri ise aşağıda sıralandığı gibidir. Aynı zamanda “Dirt Rally 2.0 kaç GB?” sorusuna da yazının devamında yanıt bulabilirsiniz.

Dirt Rally 2.0 minimum sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 ve Windows 10’un 64 Bit Sürümleri
 • İşlemci: AMD FX4300 veya i3 2130
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD HD7750 veya NVIDIA GTX 650Ti
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Dirt Rally 2.0 sistem gereksinimleri

Dirt Rally 2.0 önerilen sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 ve Windows 10’un 64 Bit Sürümleri
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600x veya Intel Core i5 8600K
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD RX Vega 56 veya NVIDIA GTX 1070
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Dirt Rally 2.0, her ne kadar biraz zorlayıcı bir oyun olsa da biraz zaman ayırdıktan sonra keyif kat sayınız daha da artıyor. Oyunun daha da gerçekçi olması için yeterince uğraşıldığını fazlasıyla hissediyorsunuz. Daha etkileyici sürüş dinamikleri, üzerinde ilerlediğiniz pistin gerçekte olduğu gibi bozulmaya uğraması, yağışlı zamanlardaki kontrol farklılıkları ve oyun içindeki seslerin başarısı yarış oyunu severlerin önüne serilmiş bir kırmızı halı gibi duruyor. Şu anda bir çok çeviriçi oyun satış platformlarında çok uygun fiyatlara satılan bu oyunu mutlaka kütüphanenize eklemenizi öneriyoruz. Dirt Rally 2.0, alışılagelmiş oyunlardan sıkıldığınızda sizin için güvenli bir kale görevi görebileceğini düşünüyoruz. Oyunun resmi sitesine gidip tüm detayları incelemek için buraya tıklayabilisiniz.

Dirt Rally 2

Dirt Rally 2.0 kaç GB?

Dirt Rally 2.0 oyununu bilgisayarınıza indirebilmeniz için en az 50 GB gibi bir kullanılabilir alana ihtiyacınız olacak. Oyuna gelebilecek güncellemeleri de göz önünde bulundurarak 50 GB’tan biraz daha fazla kullanılabilir alan ayırmanız faydanıza olacaktır. 

Dirt Rally 2.0 tanıtım videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir