Cyberpunk 2077’ye üçüncü şahıs modu geldi

Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modu

Bir mod geliştiricisi, Cyberpunk 2077 için yayınladığı yamayla üçüncü şahıs görüşü modunu büyük oranda oyuna entegre etmiş gibi gözüküyor. Hatta bu moda dair bir video dahi paylaşılmış durumda. Aslında bazı oyuncular bunun pek gerekli olmadığını savunuyor. Bu savunularının dayanağı ise oyuncuların karakterlerinin kılıç ya da balta gibi doğrudan karakterlerle bağdaşan ve sergilenebilecek silahların olmaması. Fakat durum tam olarak öyle değil, zira oyundaki karakterler üzerinde bir çok özelleştirme yapılabiliyor ve bu detayları görmek kabul edilebilir bir istek. Onun için third-person yani üçüncü şahıs modu oyuna zenginlik katacak ve bu bakış açısı ile oynamak isteyenler adına güzel bir eklentidir. Bu mod sayesinde oyundaki karakterlerin üzerindeki kıyafet detayları ve gözlük vb. aksesuarları oyuncular tarafından görülerek oynayan kişi adına daha anlamlı hale gelecektir. Yazının devamında yer alan videoda “Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modu nasıl yüklenir?” sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modu

Cyberpunk 2077 için geliştirilmiş bu mod 3. parti bir yazılımla gerçekleştirilmekte ve halen geliştirme aşamasındadır. Bu sebeple oyun için geliştirilmiş olan üçüncü şahıs modunda çeşitli aksaklıklar bulunabilmekte. Bu aksaklıklar zamanla ortadan kalkacaktır. Oyunun geliştiricisi CD Project RED’in, Cyberpunk 2077 içindeki kendi aksaklıklarını da göz önünde bulundurursak bu modda da ilk zamanlarda çeşitli sıkıntılar olması gayet normal. Sıkıntılardan biraz bahsetmek gerekirse, hızlı reflekslerde karakter üzerinde meydana gelen bozulmalar bunlardan bir tanesi. Diğeri ise bu modun etkisiyle ortaya çıkan balık gözü etkisi. Bakışın bu kamera açısından olması nedeniyle balık gözü etkisi içermesi normal gibi karşılansa da biraz daha üzerinde çalışılarak daha göze batmaz hale getirilebilir.

Cyberpunk 2077 third-person mode

Jelle Bakker tarafından oluşturulan bu mod sayesinde oyuncular Night City’ye daha farklı bir açıdan bakmanın zevkini yaşayabilirler ama şu an için sadece PC oyuncuları! Fakat yine de bu eklentinin üçüncü parti bir eklenti olduğunu göz önünde bulundurarark oyunun dosyalarına ve kayıt verilerine zarar verebileceğini unutmayın. Zaman içinde mod üzerinde yapılacak iyileştirmeler ve müdehalerle bu risk daha da azalacaktır. Zaten oyunun onca sorun içeren çıkış haliyle bile bir çok riski kucaklayan Cyberpunk 2077 oyuncuları için bu mod eklentisinin riskleri pek de korkutucu sayılmayacaktır. Eğer bir PC kullanıcısıysanız bu modu yükleyerek oyunu biraz daha özelleştirerek oyun zevkini artırabilirsiniz. Hepinize iyi eğlenceler diliyoruz.

Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modu tanıtımı ve nasıl yüklenir?

Aşağıdaki videoda Cyberpunk 2077 third-person modunun nasıl göründüğünü izleyebilir ve nasıl yükleneceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda modu indirmek ve daha detaylı bilgiler için buraya tıklayıp siteye gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir