Cyberpunk 2077’den genişleme ve yama paketi

Cyberpunk 2077

Çıkışıyla beraber çok büyük tepki uyandıran Cyberpunk 2077, oluşan bu kızgınlığa karşı atağa geçmiş gibi duruyor. Oyunda oluşan bug ve eksiklikler ile alakalı birçok şikayet alan CD Projekt RED şikayetlere karşı tepkisiz kalmakla suçlanıyordu. Fakat bu haber bir şeylerin değiştiğini gösteriyor. Haberimizin konusu ise Cyberpunk 2077’nin 2021 yılının başı itibariyle ücretsiz olarak yayınlanacak DLC ve indirilebilir içeriklere kavuşuyor olması. Tabi bu bir vaat. Bu hamlenin yönetiminin ise CD Projekt RED için çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar oyun sıkıntılı bir şekilde çıkmış olsa da ikinci bir şans olarak nitelenebilecek bu hamle firmanın ve oyunun konumunu tekrar yükseltebilir. Aslında şu an için oyuncuların öncelikli sıkıntısı DLC’den çok bug ve kaynak tüketim sorunu. Tabi eski konsolların yaşadığı sorunları da es geçmemek gerek. Fakat aynı zamanda oyuna dair iyileştirmelerin de gelmesi olası bir ihtimal. Zira bu ay çıkması planlanmış olan Patch 1’i düşünürsek, oyunun sevenleriyle el sıkışmaya çalıştığını görüyoruz.

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED oyuncuları ikna etmeye çabalıyor

CD Projekt RED’in bu yaklaşımını daha olumlu karşılamakla birlikte Cyberpunk 2077’nin çıkmasından önce de verilmiş olan sözlerin tutulmadığını gördük. Mesela oyunun eski konsollarla (PS4 ve Xbox One) gayet başarılı şekilde çalışacağı da oyunculara verilmiş bir sözdü. Fakat sonuç tam bir hüsran oldu. Yine de fikirsel olarak eşsiz sayılabilecek ve tüm teknik başarısızlıklarına rağmen Cyberpunk’a bu şans verilmelidir diye düşünüyorum. Eğer teknik sorunlar halldedilirse üzerine gelen DLC’lerle beraber karşımıza çok güzel bir tablonun çıkacağı ise kuşkusuz. Zaten oyununyan görevlerinin başarılı olduğunu düşündüğümüzde üzerine gelecek ek paketler ve DLC’lerle daha da genişlemiş bir dünyayla kaldığımız yerden devam edebiliriz. Ama tüm bu olumlu yaklaşımlarımızın gerçekleşmesi için verilen sözlerin tutulup, sorunların giderilip, bahsettiğimiz DLC ve genişleme paketlerinin zamanında ve olması gerek düzgünlükte yayınlanması gerekir. Yani verilmiş olan ikinci şans iyi değerlendirilmelidir. Eğer sorunların üstesinden gelinirse firma ve oyun kaldığı yerden yarışmaya devam eder. Aksi takdirde ise camiadan silinme riskiyle karşı karşıya kalırlar.

Cyberpunk 2077 erken mi çıkarıldı?

Cyberpunk 2077 güzel ve etkileyici bir oyun olmakla beraber görünen o ki biraz erken çıkarılmış gibi duruyor. Keşke bir 6 ay daha oyunun üzerinde çalışılıp sorunlar minimize edilmiş olsaydı. Hemen hemen bütün büyük oyunlar çıktığında çeşitli sorunları barındırmakta. Fakat kimse kabul edilirlikten bu kadar uzak olan sorunlar yumağını çözmek istemez. Bu sorunlarla boğuşması gereken, parayı kazanan taraf yapımcı şirkettir. Oyuncular parasını verip, oynadıkları oyunlarla meşgul olmalıdır. Onun için CD Projekt RED ekibine bol şanslar diliyoruz. Hem de bol bol şanslar 🙂

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri için buraya tıklayarak yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir