Cyberpunk 2077, PC oyun dünyasına rekorla giriş yaptı!

Cyberpunk 2077

Neredeyse 8 yıllık bekleyişin ardından oyunseverlerle buluşan Cyberpunk 2077, ilk günden rekorla başladı ve PC oyunları tarihinin en başarılı lansmanını yaptı. Yıllardır beklenen ve bunun da etkisiyle büyük bir kitle kazanan oyun, kırılması zor bir rekorla tüm rakiplerini geride bıraktı.

Birkaç gündür oyun dünyasının gündeminden düşmeyen Cyberpunk 2077, tüm gözleri üzerine çevirmiş durumda. 10 Aralık‘ta çıkış yapan oyun, birçok streamer ve youtuber tarafından oynandı ve videolar internette dolaşıyor. Neredeyse tüm videolar rekor sayıda izleme alıyor. Oyunu oynayanların oyun hakkında bazı eleştirileri olsa da oyunun yarattığı heyecan rüzgarı herkes tarafından hissediliyor.

Oyunu geliştiren ve yayınlayan şirket CD Projekt Red‘in resmi twitter hesabından yapılan bir paylaşımla Cyberpunk 2077’nin gördüğü ilgi gözler önüne seriliyor. Paylaşımda oyunun ön sipariş verileri yer alıyor, %59 PC oyuncuları tarafından ve %41 konsol oyuncuları tarafından ön sipariş verildiği görülüyor. Yapılan paylaşımda yer almasa da edinilen bilgilere göre ön sipariş sayısı tam 8 milyon adet!

Cyberpunk 2077’den ilk rekor!

Steam üzerinden de yayınlanan Cyberpunk 2077, yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra 1 milyon 3 bin 264 anlık oyuncu sayısıyla, tek oyunculu bir oyun tarafından ulaşılan en yüksek anlık oyuncu rekorunu kırmıştır. Bundan önceki rekor ise 472 bin 962 oyuncu sayısı ile Fallout 4 tarafından kırılmıştı. Aradaki farkı göz önünde bulundurursak, Cyberpunk 2077 geçilmesi gerçekten çok zor bir rakamla rekoru elinde bulunduruyor. Aynı zamanda bu rakamlar yalnızca Steam platformundan alınan veriler. Oyunun yayınlandığı Epic Games, GOG ve NVIDIA GeForce Now gibi diğer platformları da hesaba katmak gerekirse bu rakamın çok daha fazla olduğu kaçınılmaz bir gerçek.

Siz de oyunu bilgisayarda oynamak isteyenlerdenseniz, oyunu satın almadan önce Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri yazımıza göz atıp, gerekli özellikleri öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir