Cyberpunk 2077: CD Projekt Red değer kaybediyor

Cyberpunk 2077 CD Projekt Red

Uzun süredir oyun dünyasının merakla beklediği Cyberpunk 2077, teknik arızalarından dolayı birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğrattı. Özellikle bir önceki nesil konsollar, PS4 ve Xbox One oyuncularının yaşadığı sorunlar gerçekten oyunu oynanamaz hale getiriyor, nispeten PC versiyonunu oynayan oyuncular daha az sorunla karşılaştıklarını bildiriyor. CD Projekt Red tarafından yapılan açıklamalara göre kısa zaman içerisinde gelecek yamalarla oyunun bazı sorunlarının ortadan kaldırılması planlanıyor.

CD Projekt Red’in oyunu satın alan oyunculara ve yatırımcılara yaptığı açıklamalardan ve özürlerden sonra bile şirkete karşı öfke azalmıyor. Şirket aynı zamanda Cyberpunk 2077 oyununu iade etmek isteyenlere geri ödeme yapılabileceğini de bildirdi ve yapılan yazılı açıklamada Cyberpunk 2077’nin geliştirilme sürecinde PS4 ve Xbox One sürümlerinin durumunu kontrol etmek için yeterince zaman ayırılmadığını da itiraf etti. Yamalarla yapılacak düzenlemelere ek olarak, şirketin ve oyunun medyadaki negatif durumunu düzeltmek için ne gerekiyorsa yapılacağının sözünü de verdi.

Cyberpunk 2077 hisse senedi

Özellikle sosyal medyada, birçok platformda yapılan negatif eleştirilerin de etkisiyle şirketin hisse senedi fiyatlarında önemli bir düşüş gözlemlendi. 4 Aralık 2020’de 443 zloti (122.3$ / 950 TL) dolaylarında seyreden hisse senedi fiyatları 14 Aralık Pazartesi günü ani bir düşüşle 296 zlotiye (81.70$ / 634 TL) kadar geriledi. 17 Aralık 2020, bugün 310 zloti (85.5$ / 664 TL) seviyelerinde hareket ediyor. Yıl boyunca devam eden muhteşem spekülasyonlar ve yıllardır beklenen yeni oyunun yayınlanmasının ardından şirketin hisse senedi değerleri, oyunda oluşan sorunlardan dolayı 2020 yılının başındaki değerlerine geri döndü.

Yeni yamalar ve güncellemeler gelene kadar oyunu PS4 veya Xbox One üzerinden satın almanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Yeni nesil konsollar Xbox Series S, Xbox Series X veya PS5 üzerinden oynama imkanı olanlar ve oyunu oynatabilecek bir bilgisayara sahipseniz Cyberpunk 2077 mutlaka deneyimlenmesi gereken bir oyun. Oyunu PC üzerinden oynayanlar için paylaştığımız Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri yazımıza göz atarak bilgisayarınızın yeterliliği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir