Cyberpunk 2077: 1.05 yaması yayınlandı

Cyberpunk 2077 güncelleme

Yıllar süren bir bekleyişin ardından 10 Aralık’ta çıkış yapan Cyberpunk 2077, birçok teknik sorunla karşılaştı ve oyunu satın alan oyuncular tarafından olumsuz eleştirilere maruz kaldı. Cyberpunk 2077’nin 1.05 yaması PlayStation ve Xbox’lar için yayınlandı.

Büyük beklentilerle çıkış yapan Cyberpunk 2077, oynanış ve hikaye anlamında bu beklentileri boşa çıkarmamış olsa da teknik anlamda tam hazır olmadan piyasaya sunulduğu için birçok sorunu da beraberinde getirdi. Özellikle PS4 ve Xbox One konsollarında oluşan problemler, neredeyse oyunu oynanamaz hale getirmişti. Oyuna gelen ikinci hızlı güncelleme olan 1.05 güncellemesinin yalnızca konsollar için olduğu duyuruldu ve PC oyuncuları için de yakın zamanda yayınlanacağı bildirildi.

Cyberpunk 2077 1.05 yamasının detayları

Yayınlanan güncelleme ile oyundaki görevlerde bulunan bazı hataların düzeltildiği ve performans açısından iyileştirmelerin yapıldığı bildirildi. Yapılan düzeltmelerden bazıları:

  • Jackie artık The Pickup veya The Heist’te kaybolmayacak.
  • Oyuncuların helikopteri indirmesini engelleyen bir sorun ortadan kaldırıldı.
  • Takamura’nın Play it Safe’de arama yaparken oluşan sorun giderildi.
  • V’nin envanterde çıplak görünme sorunu düzeltildi.
  • Delamin’in telefon görüşmelerinde sürekli araya girmesi engellendi.

Bunların dışında birçok hata giderildi. Yeni yamanın tüm detaylarını öğrenmek için buraya tıklayıp Cyberpunk 2077’nin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Cyberpunk 2077’ye yeni yamalar ne zaman gelecek?

CD Projekt Red tarafından yapılan açıklamaya göre, oyunun hatalı çıkmasına sebep olan hataları bu tür yamalarla yavaş yavaş düzeltilecek. Ardından Ocak 2021 ve Şubat 2021’de 2 büyük güncelleme planlanıyor. Kısacası Cyberpunk 2077’nin oynanabilir hale gelmesi için hala en az 2 ay gibi bir süreye ihtiyaç var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir