CoD Warzone FPS arttırma (düşük FPS ve FPS drop sorunları)

CoD Warzone FPS arttırma

Call of Duty serisinin bir önceki oyunu olan Call of Duty: Modern Warfare ile birlikte çıkış yapan Call of Duty: Warzone, çıktığı günden itibaren milyonlarca oyuncu tarafından büyük bir zevkle oynanıyor. Battle Royale türünün en çok tercih edilen oyunlarından biri olan CoD Warzone, gerçekçi ve kaliteli grafikleriyle ve rekabetçi yapıyısıyla dikkat çekiyor.

CoD Warzone FPS drop ve düşük FPS sorunları

Ani FPS düşüşleri veya düşük FPS almanın en büyük sebebi cihazınızın yeterli seviyede olmamasından kaynaklanır. Aslında düşük FPS seviyelerinde oynamaktansa, oyunu hiç oynamamak daha mantıklı olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için yapılması gereken ilk şey, oyunu cihazınıza indirmeden önce sistem gereksinimleri araştırmak ve ona göre oyunu indirmek veya mümkünse sisteminizi oyuna uyarlamaktır.

Warzone, rakiplerine kıyasla büyük dosya boyutlarıyla göze çarpıyor. Tabi ki bunun en büyük sebebi oyunun çok detaylı bir şekilde tasarlanmış olması. Oyuna gelen her güncellemenin dosya boyutu birçok oyunun toplam dosya boyutundan fazla olabiliyor. Bununla birlikte sistemleri düşük olan cihazlar düşük FPS veya FPS drop sorunlarıyla sık sık karşılaşabiliyor.

Battle Royale oyun türünde hız ve çabukluk neredeyse herşey demek. En ufak bir hatada oyuna veda edebilirsiniz. Düşük FPS ile oynamak veya ani FPS düşüşü ile karşılaştığınızda, iyi bir cihazda oynayan rakibiniz sizi, siz farkına bile varmadan oyun dışı bırakabilir.

CoD Warzone düşük FPS drop

Call of Duty: Warzone FPS nasıl artırılır?

Warzone oynarken yüksek FPS alabilmek için yapılabilecek ilk ayarlardan biri, grafik ayarlarını en düşük seviyeye çekmek olabilir. Bununla birlikte FPS seviyenizi yükseltmiş olacaksınız. Aynı zamanda eğer oyunu laptop üzerinden oynuyorsanız, oyuna başlamadan en iyi performansı alabilmek için güç modunu en yükseğe çıkarmalısınız. Laptop kullananlar için cihazın fazla ısınmasını ve performans düşürmesini engellemek için soğutucu kullanmak mantıklı bir seçenek olacaktır. Ani FPS düşüşlerindeki önemli sebeplerden bir diğeri ise, siz oyundayken arkaplanda çalışan programların çalışmaya devam etmesi ve işlemciyi kullanıyor olmasıdır. Bu programlar işlemciye ani bir yüklenme yaptığında işlemci grafik kartına yeterli veri akışını sağlayamaz ve FPS drop yaşanır. Bunu engellemek için de tabi ki oyuna girmeden önce arkaplanda çalışan tüm programları kapatmak ve işlemciyi yalnızca oyuna ayırmak olacaktır.

Aynı zamanda CoD Warzone sistem gereksinimlerini paylaştığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir