Call of Duty: Warzone sistem gereksinimleri (COD: Warzone)

Call of Duty: Warzone sistem gereksinimleri

Call of Duty: Warzone, Infinity Ward ve Raven Software tarafından geliştirilmiş ve Activision tarafından yayınlanmış olan bir video oyunudur. Çıkış tarihi 10 Mart 2020 olan Call of Duty: Warzone, platformlarda yerini almasıyla birlikte en çok konuşulan ve oynananlar listesine girmeyi başardı. Activision’ın 14 Mart 2020’de yaptığı açıklamaya göre ise ilk 4 günde 15 milyonun üzerinde indirilen Warzone, oyun dünyasına fazlasıyla yüksek sayılabilecek bir rakamla giriş yaptığını söyleyebiliriz. PC, PS4 ve Xbox One platformlarında yayınlanan bu oyunun, kısa zamanda bu kadar yüksek bir kitle tarafından benimsenmesinin en büyük sebeplerinden biri oyunun ücretsiz olarak yayınlanması ve aynı zamanda Call of Duty oyunlarının bugüne kadar göstermiş olduğu başarıdır.

Oyun 2019 yılında yayınlanan Call of Duty: Modern Warfare‘in bir eklentisi olarak yayınlanmış olsa da Warzone oynamak isteyenlerden ayrı bir ücret talep edilmektedir. Oyun içinde sağlanan eşit mücadele dengesi de genel olarak başarılı sayılabilir. Gerçek para yatırılarak elde edilen avantajlar genelde kozmetik yönde olduğu için oyunucular arasındaki rekabeti adil bir düzeyde tuttuğu söylenebilir. Call of Duty: Warzone (kısa ismiyle COD: Warzone) oyununu bilgisayarda oynayanlar için PC minimum ve önerilen sistem gereksinimleri yazının devamında. Aynı zamanda “Call of Duty (COD): Warzone kaç GB?” sorusunun cevabını da yazının devamında bulabilirsiniz.

Call of Duty (COD): Warzone sistem gereksinimleri

Call of Duty: Warzone minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 7 64-Bit veya Windows 10 64-Bit
  • İşlemci: Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 veya NVIDIA GeForce GTX 1650 veya AMD Radeon HD 7950
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 175 GB

Call of Duty: Warzone önerilen sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K veya AMD Ryzen R5 1600X
  • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 970 4GB veya GTX 1660 6GB veya AMD Radeon R9 390 veya AMD RX 580
  • RAM: 12 GB
  • HDD: 175 GB

24 saatte 6 milyon indirilen Call of Duty: Warzone’u oynamak için bir çok sebep var. Ücretsiz olmasının yanında Call of Duty’nin geçmişten bugüne ortaya koyduğu büyük bir savaş oyunu deneyimi söz konusu. Üstelik oyunun Battle Royale ve Plunder olarak iki farklı modu bulunmaktadır. Bunu da sadece Battle Royale oynamak istemeyen oyuncular için düşünülmüş güzel bir seçenek olarak görüyoruz. Battle Royale modunda bildiğimiz üzere son hayatta kalanın kazandığı gibi, Plunder modunda ise ana hedef en çok parayı toplamak.

COD Warzone sistem gereksinimleri

Call of Duty: Warzone kaç GB?

Her geçen yıl yeni oyunların dosya boyutları kaliteye paralel yükselmeye devam ediyor. Call of Duty: Warzone’da bu oyunlardan bir tanesi. Oyunuu bilgisayarınızda oynayabilmek için en az 175 GB kullanılabilir alan gerekiyor ve güncellemeler için de yer ayırmanız faydanıza olacaktır. Çünkü Call of Duty: Warzone güncellemeleri dosya boyutları 30 GB gibi yüksek kullanılabilir alan gerektirebilmekte.

Call of Duty: Warzone tanıtım videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir