Borderlands 3 sistem gereksinimleri ve tüm detaylar

Borderlands 3 sistem gereksinimleri

Gearbox Software tarafından geliştirilip 2K Games tarafından yayınlanan Borderlands 3 serinin devam oyunu olup PC, PlayStation 4, Xbox One platformlarına sunulmuştur. Daha sonrasında ise tam olarak 30 Ekim 2019’da mac OS’da destek sağlayan oyun 10 Kasım 2021’de Xbox Series X ve Series S’e, 12 Kasım 2021’de ise PlayStation 5 konsollarında kullanıma sunulmuştur. RPG fikrini shooter tarzı bir oyun deneyimiyle ortaklaştırılıp sunulduğu bir oyun olan Borderlands 3, piyasada pek de rakibin olmadığı bir kulvarda kendini konumlandırıyor.

Oyuncuların ilerledikçe bazı yeteneklere kavuştuğu Borderlands 3, genel olarak Pandora gezegeninde geçen ve her noktasında karmaşık aksiyonlar barındıran bir senaryoya sahip. Karşınıza çıkan düşmanlardan düşen silahları toplayarak potansiyelinizi daha da artırdığınız bu oyunda önünüze çıkan düşmanları yok ederek ilerlemektesiniz. Oyundaki ana ve yan görevler sayesinde durmadan bir hareket içindesiniz. Eğer seriye Borderlands 3 ile başlıyorsanız oyundan yana pek bir şikayetiniz olmayabilir, fakat serinin diğer oyunlarını oynayan kişiler için aynı etkiyi yaratmadığından bahstemekte fayda var. Oyun ilk çıktığı süreçte teknik problemler ve bug’lar içerse de şikayet aldığı nokta serinin diğer oyunlarının üzerine pek de bir şey koymamış olması. Borderlands 3, gerek silah çeşitliliği gerekse de durmadan karşı karşıya kaldığınız düşmalarla sizi oyalayabiliyor. Hatta mekânsal doygunluğun da sağlandığını söyleyebiliriz. Üzerine bir de oyunu serinin diğer oyunlarından ayrıştıracak görevler sağlanmış olsaydı daha keyif verici bir proje olurdu. Aynı zamanda çevrimiçi modu da bulunan Borderlands 3’ün sistem gereksinimleri ise aşağıda sıralandığı gibidir.

Borderlands 3

Borderlands 3 sistem gereksinimleri (minimum)

  • İşletim sistemi: Windows 7/8/10 (son güncelleme yüklü olmalıdır)
  • İşlemci: AMD FX-8350 veya Intel i5-3570
  • Bellek: 6GB RAM
  • Ekran kartı: AMD Radeon HD 7970 veya NVIDIA GeForce GTX 680 2GB
  • HDD: 75 GB kullanılabilir alan

Borderlands 3 sistem gereksinimleri (önerilen)

  • İşletim sistemi: Windows 7/8/10 (son güncelleme yüklü olmalıdır)
  • İşlemci: AMD Ryzen™ 5 2600 veya Intel i7-4770
  • Bellek: 16GB RAM
  • Ekran kartı: AMD Radeon RX 590 veya NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
  • HDD: 75 GB kullanılabilir alan

Borderlands 3 wallpaper

Borderlands 3 güzel bir oyun, ama yukarıda da bahsettiğimiz üzere serinin bir öncekine benzer görevlerinden dolayı sabit kullanıcıları tarafından biraz eliştirilere maruz kalmış durumda. Bu oyunun kötü olduğu anlamına gelmiyor. Birbirini kopyalayan yüzlerce oyun içinde özel grafikleri ve dinamik oynanış tarzıyla benzersiz bir oyun. Eğer sisteminiz Borderlands 3’ü kaldırmaya elverişli ise düşünmeden bu oyunu size gönül rahatlığıyla önerebiliriz.

Borderlands 3 kaç GB?

Oyunu bilgisayarınıza yükleyebilmek için en az 75 GB kullanılabilir alan gereklidir. Diğer sistem gereksinimlerine yukarıdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Borderlands tanıdım videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir