Atomic Heart sistem gereksinimleri duyuruldu

Atomic Heart sistem gereksinimleri

Atomic Heart, 2021 yılında çıkması beklenen aksiyon, RPG (rol yapma) oyunlarından bir tanesi. Yapılan açıklamalara ve yayınlanan fragmanlara göre oyunda yakın dövüş ve doğaçlama silahlarla atış yapılabilmekte. Robotlardan veya ev aletlerinden sökülebilen parçalarla kendinize özel silahlar ortaya çıkarabileceğiniz bir özelliğe sahip. Rusya merkezli yapımcı şirket Mundfish tarafından geliştirilen oyunun yayınlanan fragmanları dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Atomic Heart oyununun Windows, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series S ve Xbox Series X için yayınlanması planlanıyor fakat oyunun çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok.

Steam platformunda oyunun sistem gereksinimleri yayınlandı ve bu belki de oyunun yakında çıkma ihtimalini yükseltiyor. Oyunun Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Atomic Heart

Atomic Heart minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bit gerekli)
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K@3.3GHz veya AMD FX 6300@3.5GHz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) veya AMD Radeon R9 290 (4GB)
  • Depolama: 22 GB kullanılabilir alan

Atomic Heart önerilen sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bit gerekli)
  • İşlemci: Intel Core i7-4770K@3.5GHz veya Ryzen 5 1500X@3.5GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) veya AMD Radeon RX 580 (8GB)
  • Depolama: 22 GB kullanılabilir alan

Atomic Heart

Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen oyunda ışın izleme teknolojisi de kullanılıyor. Bununla ilgili bir demo da paylaşıldı ve demoya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Atomic Heart kaç GB?

Steam üzerinden yayınlanan bilgilere göre oyun için 22 GB kullanılabilir alan bulunması gerekiyor. Oyun henüz geliştirme sürecinde olduğu için bunun değişebileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Atomic Heart

Açıklanan sistem gereksinimlerinde en çok dikkat çeken bölüm oyunun 22 GB kullanılabilir alan gerektirmesi. Bu kadar az bir depolama alanı gerektirmesi açıkçası ilginç görünüyor. Fragmanlara bakıldığında oyunun açıklanandan fazla bir alana ihtiyaç duyacağı düşünülüyor. Ya da oyun gerçekten hikaye anlamında çok kısa olacak. Umarız Atomic Heart, oyuncuları tatmin edecek kadar uzun ve akıcı bir hikayeye sahip olacaktır. Fakat önce de bahsettiğimiz gibi, oyun henüz çıkış yapmadı ve geliştirilme aşamasında. Bu yüzden ilerde neler olabileceğini tahmin etmek zor, bekleyip hep beraber göreceğiz.

Atomic Heart çıkış tarihi açıklandığında veya yeni gelişmeler yaşandığında sizlerle paylaşacağız. Takipteyiz.

Atomic Heart tanıtım videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir