Assetto Corsa sistem gereksinimleri ve tüm detaylar

Assetto Corsa sistem gereksinimleri

Assetto Corsa, İtalyan bir firma olan Kunos Simulazioni tarafından geliştirilmiş ve 2014 Aralık ayında Windows için ve 2016 Ağustos ayında ise PS4 ve Xbox One için yayınlanmıştır. Bu oyunu diğer yarış oyunlarından ayrıran en büyük fark simülator tarzı oynama biçimidir. Oyun içinde yapılabilen özelleştirmeler ve modlama seçenekleri oyunun bu kadar sevilmesindeki en önemli sebeplerden bazıları olarak sayılabilir. Bir de çeşitli çevre ekipmanlarını desteklediğini de göz önüne alırsak oyunun bu kadar değer görmesini kolayca anlayabiliyoruz. Oyuncular bu çevre ekipmanlarından en çok direksiyon setlerini kullanmaktadır. Bu şekilde gerçek bir sürüş deneyimine oldukça yaklaşmaktadırlar. Özenerek oluşturulmuş sürüş dinamikleriyle beraber lazer doğrulama taramasıyla oluşturulmuş pistleri de düşünürsek firmanın iyi bir iş çıkardığını söylemek gerekir. Aslında rekabetin yüksek olduğu yarış oyunu klasmanında boy gösteren Asetto Corsa kendisini gerçekçi sürüş deneyimi ve simülasyon tarzı kullanımıyla öne çıkarmakta. Tabi ki rakibi sayılan oyunlarda da çok iyi görüntü kalitesi ya da fena sayılmayacak sürücülük kavramaları var. Ama hemen hiç birinde Asetto Corsa’da olduğu kadar bariz değil. Bu güzel oyunu Xbox One ve PlayStation 4 ve PC ortamında oynamanız mümkün. Assetto Corsa PC sistem gereksinimleri ise aşağıda sıralandığı gibidir.

Assetto Corsa

Assetto Corsa minimum sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
 • İşlemci: AMD Athlon X2 2.8 GHZ veya Intel Core 2 Duo 2.4 GHZ
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 6450 veya Nvidia GeForce GT 460
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Assetto Corsa önerilen sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
 • İşlemci: AMD Altı Çekirdek veya Intel Dört Çekirdek
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: AMD Radeon 290x veya Nvidia GeForce GTX 970
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Eğer bir yarış oyunu arıyorsanız ve en önemli kriterlerinizden birisi de gerçekçi bir sürücü deneyimiyse bu oyun sizi mutlu edebilir. Lazer teknolojisiyle oluşturulmuş onca harita ve birbirinden etkileyici yüzlerce araba içerisinden seçimlerinizi yaparak kaliteli bir oyun deneyimine ulaşabilirsiniz. Bunlar içerisinde, Lamborghini Miura SV, Maserati Alfieri, Maserati Quattroporte GTS, Ferrari LaFerrari ve Ferrari 458 Italia gibi birçok İtalyan üretimi aracın yanında BMW, Audi, Mercedes, Mazda ve Toyota gibi birçok marka da yer alıyor.

Birçok oyun editöründen iyi puan almış olmakla birlikte otomotiv sektöründen de adından övgüyle bahsettirmeyi başarmıştır. Sistem gereksinimlerinin makul olması da bir başka avantaj sayılabilir. Çevrimiçi oyun satış platformlarında indirimli bir şekilde bulabileceğiniz Asetto Corsa’yı alıp, online modu ile birlikte birçok oyuncunun bu zevkine ortak olabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler.

Sistem gereksinimleri kaynak : steam

Assetto Corsa

Assetto Corsa kaç GB?

Oyunu minimum sistem gereksinimlerinde oynayanlar için 15 GB kullanılabilir alan gerekirken, önerilen sistem gereksinimlerinde ise 30 GB kullanılabilir alan gereklidir. Neredeyse her oyunda olduğu gibi güncellemeleri göz önünde bulundurarak biraz daha fazla kullanılabilir alan ayırmak faydanıza olacaktır.

Assetto Corsa tanıtım videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir