Apex Legends 7. Sezon yayınlandı

Oyuncuların heyecanla beklediği Apex Legends 7. Sezon 4 Kasım 2020’de yayınlandı. 28 GB olan güncelleme ile oyuna birçok yenilik eklendi, bu büyüklükte bir dosya boyutu güncellemenin ne kadar geniş olduğunu açıklıyor. Peki Apex Legends Sezon 7’de yeni neler mi var? Beraber göz atalım.

Sezon 7: Ascension (Yükseliş), yeni bir harita, yeni bir araç ve yeni bir efsane karakter ile karşımıza çıkıyor. Bu güncellemenin Sezon 3’te World Edge’in yayınlanmasından sonraki en büyük değişiklik olduğu söylenebilir. Yeni haritada keskin nişancılar için ideal sayılabilecek birçok açık alan göze çarpıyor.

Yeni Harita: Olympus

Bu güncellemeyle efsaneler yeni bir aneya giriyor: Olympus’un gökyüzü şehri! Bu sezonda Kings Canyon ve World’s Edge’e katılan yeni harita Olympus, bulutların üzerinde yüzen bir şehir. Burada araştırma laboratuvarları, yerleşim alanları, yüksek binalar ve haritayı saniyeler içinde baştan sonra geçmenizi sağlayan bir faz enerji tüneli bulunuyor.

Yeni Araç: Trident

Bu yeni araç, Olympus haritasına özeldir. Apex Legends ekibiniz için tasarlanmış olan Trident, havada asılı bir araba olarak tanımlanabilir. Yeni aracınızla Olympus’u dilediğiniz gibi dolaşabilir, boğulma alanlarından kaçmak için kullanabilirsiniz. Aracı üçüncü şahısla veya tam atış kabiliyetiyle birinci şahıs olarak kullanabilirsiniz. Oldukça dayanıklı olan Trident asla patlamaz fakat alınan hasar araçtaki oyunculara dağılır.

Yeni Efsane: Horizon

Oyunun yeni efsanesi Horizon, yepyeni yetenekleriyle geliyor. Buyrun beraber bakalım yeteneklerine.

Pasif yetenek: Uzay yürüyüşü (Spacewalk)

Horizon’un özel uzay elbisesi sayesinde hava kontrolü artıyor ve beraberinde düşme etkisi azalıyor.

Taktik yetenek: Yerçekimi kaldırma (Gravity lift)

Yerçekimi akışını tersine çevirebileceğiniz bu yetenekle beraber, Horizon dikey yer değiştirme anlamında gerçek bir efsane olacak. Bu yeteneğini hem dostları hem de düşmanları üzerinde kullanabilir.

Ultimate yetenek: Kara delik (Black hole)

Son olarak, kara delik oluşturarak yakınlardaki efsaneleri içine çekebilir ve onlara hasar verebilir. Bu özelliğini kullanabilmek için NEWT robotunu kullanmak gerekir.

Yeni efsane Horizon’u tanıyalım

Oyunu bilgisayar üzerinde oynayanlar için paylaştığımız Apex Legends sistem gereksinimleri yazımıza göz atıp, gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. İyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir